top of page

ניוזלטר אביב: לתפוס את האביב לפני שהוא בורח...

פינת ההשראה

הבריאות נמדדת באהבת האביב והבוקר." ~ הנרי דיוויד תורו

הנרי דייויד ת'ורו היה סופר ופילוסוף אמריקאי מהמאה ה-19, שעסק בביקורת חברתית מחד ובחקירה אינטימית וכתיבה על טבע מאידך, ושני התחומים הללו מתגלמים בספרו הידוע "וולדן". ספרו היווה השראה מרכזית לאדוארד וילסון שטבע את המונח "ביופיליה" יותר ממאה שנים מאוחר יותר: האמונה הביופילית הבסיסית שכל פרט זקוק ליחסים קרובים עם הטבע, על כל הפראיות והמגוון שלו, כדי לנהל חיים בריאים ומאוזנים ולשגשג. צורך זה הוא חלק אינהרנטי מהטבע האנושי, והתפיסה הביופילית קנתה לה מאז אחיזה בתחומים רבים כגון ביולוגיה, פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, פילוסופיה, אדריכלות ואסתטיקה.צ'ק ליסט

עבודות הגינה באביב

חלוקת עשבוניים דגניים למיניהם ועשבוניים ש"מרחיבים את תחומם" עם הזמן יהנו מחלוקה מדי שנתיים-שלוש, ואתם תהנו מצמח רענן שתופס פחות מקום, ותוכלו להשתמש בחתיכות המיותרות במקום אחר בגינה או בעציץ, או אפילו להעניק כמתנות לפסח!


גיזום הדרים זה הזמן לגיזום השנתי העיקרי בהדרים, לפתוח חלונות ודלת, לדלל ולהסיר ענפי-מים, ולהחזיר לגובה וצורה קומפקטיים ונוחים לטיפול ולקטיף. להזמנת שירות גיזום הדרים מקצועי בחלון הזמן הנכון לחצו על הכפתור שמתחת
דישון והשקייה עם פרוץ הצימוח האביבי והתחממות הימים יש להעלות בהדרגה את כמות ההשקייה, בהתחלה רק להאריך פתיחות קיימות, ובהמשך להוסיף ימי-השקייה. זה הזמן גם לדישון חנקני שהצמחים כה רעבים לו כעת משפתחו במרתון צימוח ולבלוב. השתמשו בדישון עשיר בחנקן כגון "נוגרו" דרך המדשנת, או בהשקייה במשפך.


צמחי בצל ופקעת עשו הכל בכדי להאריך את תקופת הצימוח של העלווה של צמחי הבצל והפקעת שלכם בכדי שיאגרו מספיק מזון שיאפשר את הפריחה בעונה הבאה. אז - לא לתת לקרקע סביבם להתייבש ליותר מדי זמן, ומיד עם תום הפריחה להסיר את התפרחות הנבולות ולתת כפית של דשן בשחרור מבוקר (כגון אוסמוקוט/מולטיגן) לגומה לידם.


מטפסים כעת כאשר הצמחים המטפסים גדלים בקצב מסחרר סייעו לענפים להשתחל ולעטוף את מה שהם נועדו לכסות. ניתן לקשור אותם בחוט משיחה, או לשזור וללפף אותם (שימו-לב לכיוון הליפוף הטבעי שלהם והמשיכו באותו הכיוון) בין החורים בגדר.

 

צמחים בפוקוס

פריחות אביב


אביב מוערק Eranthemum pulchellum

עשבוני בגובה כמטר אחד, בעל פריחה ממושכת בכחול עז, מתאים לחצי-צל ולא מפונק, יגדל גם מתחת לעצים לשתילה יותר טבעית ורכה, או בשתילת מסה להסתרה של חומה נמוכה. משתלב היטב עם צמחים בעלי עלים סרגליים כגון דיאנלה מגוונת, ועם פריחות אביביות בצבעים מנוגדים או משלימים כגון קנה הודית בעלת פריחה בצהוב, כתום או אדום לוהט, או לבנה כמו של ורד "אייסברג".פשתנית "נאון לייטס" "Linaria aeruginea "Neon Lights

רב-שנתי שפורח מהאביב ועד הסתיו אבל אצלנו נהיה לו קצת חם מדי מתישהו אז מתייחסים אליו כאל עונתי חורפי. ניתן להאריך את חייו אם שותלים במקום קריר יותר או בחצי-צל. שפע של פריחות עדינות בשלל צבעי הקשת, אבל כמה שנראה עדין הוא דווקא צמח קשוח וחסון שעמיד למגוון קרקעות. מומלץ לקטום מדי כמה שבועות את השליש העליון לקבלת גל פריחה חדש נוסף עד הקיץ ואז בגל האחרון לא לגזום אלא לתת לו לפזר את זרעיו כדי שיצוץ עצמונית בגינה בשנה הבאה!

Photo: https://darcyeverest.co.uk/product/linaria-aeruginea-neon-lights/


 

מבצע "הפרחת השממה" לכבוד פסח

מבצע עונתיים מיוחדים לחודש מרץ *בלבד*


האביב מתאפיין במבחר עצום של עונתיים מיוחדים שלא קיים באף עונה אחרת. כיוון שאלה מגיעים בכוסיות שתילה ניתן בהשקעה מינימלית למלא עציצים, רווחים בין צמחי הגינה, ואף אזורים שלמים ולקבל אפקט שומט-לסתות! נגיע עם כל הדרוש לשתול אצלכם מרבד פריחות אביב משגע שיזריע עצמו גם לשנים הבאות!! חבילת שתילה קטנה: 25 יח'

חבילה סטנדרטית: 50 יח'

חבילה גדולה: 70 יח'

המבצע בכפוף למצאי ומוגבל לזמן השתילה האופטימלי ולכן מי שימהר יזכה.

להזמנה: 

הטבה בשווי 500 ש"ח אוטומטית לנרשמים לניוזלטר

שנה של "חבר טלפוני" לכל בעיה ותהיה גננית!

בכל דבר בו ניתן לסייע לכם דרך הטלפון זיהוי מזיקים ומחלות ודרכי ההתמודדות, דרך כמה להשקות ואיזה דשן לתת עכשיו, ועד לליווי במשתלה בזמן אמת לעזור לכם לבחור את הצמח המתאים (ובעיקר להימנע מרכישות מוטעות).


 

Featured Posts

Recent Posts

Archive

Search By Tags

אין עדיין תגים.

Follow Us

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page